8+

با تجربه چندین ساله در تعمیر ظرفشویی بر این شدیم تا شما هموطنان عزیز را نیز از این تجربیات آگاه سازیم و با نکته هایی که بیان می شود هزینه تعمیر ظرفشویی را نپردازید و باعث دیرتر خراب شدن آن شوید.

۱ – استفاده از ماشین ظرفشویی خیلی بیشتر از شستن ظرف ها با دست به شما در صرفه جویی آب کمک می کند. در ماشین های جدید حتی با کمتر از ۱۵ لیتر آب، کل ظروف شما شسته خواهد شد.

۲ – استفاده از ماشین ظرفشویی را به آخر شب ها موکول کنید تا انرژی کمتری مصرف کند و از هزینه برق کاسته شود ( اوج پیک مصرف برق تا ۱۰ شب می باشد).

۳ – با سرکه سفید می توانید از شر بوی بد ماشین ظرف شویی خلاص شوید.

همینطور این ماده در محافظت از ظرف ها نیز بسیار موثر است و از خط و خش های ناشی از شستشوی زیاد جلوگیری می کند.

۴ – اگر ماشین ظرفشویی شما قدیمی تر است و زنگ زدگی در قفسه های آن مشاهده می کنید می توانید از محافظ های مخصوص ماشین استفاده کنید تا آسیبی به دستگاه نرسد.

۵ – قبل از روشن کردن ماشین ظرفشویی کمی شیر آب گرم سینک را باز کنید تا مطمئن شوید به هنگام روشن شدن دستگاه، آب گرم به درون آن وارد می شود و ظرف ها زودتر تمیز می شوند.

۶ – بیشتر تولید کنندگان در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی خود نحوه چیدمان ظروف را ارائه می نمایند تا از حداکثر ظرفیت دستگاه استفاده نمایند. حتما قبل از کار با ماشین این دفترچه و چیدمان را مطالعه کنید.

۷ – فقط ظرف نیست که شما می توانید در ماشین ظرفشویی بشویید. شما می توانید گل های مصنوعی، اسباب بازی های کوچک، دمپایی، برس مو و کلا وسیله های پلاستیکی را می توانید با ماشین ظرفشویی خود بشویید.