9+

چندین و چند سال هست که  ایرانی‌های بی‌شماری میل به درس خوندن ، تحصیل، ادامه تحصیل و تحقیق در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خارج از کشور هستند.  این روزها اخبار رو که بررسی کنید متوجه می‌شوید که تعداد بیشماری از ایرانیان پذیرش ادامه تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی را می‌گیرند.  دانشجویان و محققان ایرانی با سابقه خوب و درخشانی که از خودشون به جا گذاشتن، باعث شدن تا دانشگاه‌های غربی به ویژه در آمریکای شمالی و اروپا، همیشه دانشجویان ایرانی رو مورد توجه قرار بدهند . به طور مثال در تعدادی از دانشگاه‌ها مانند  MIT (ماساچوست) در آمریکا ، چالمرز در سوئد، استانفورد، پنسیلوانیا، ، برکلی و ام آی تی آمریکا، دانشجویان ایرانیان رو در گروه  برترین محققان و پژوهشگران خارجی که مشغول  تحصیل هستند، قرار بدهد. امروز این مقاله را درباره همین موضوع برای شما تدوین کرده ام

  • کانادا

آموزش مناسب امکانات آموزشی و رفاهی استاندارد و البته مدرک معتبر و بین المللی از جمله مواردی است که خانواده ها را به فکر مهاجرت تحصیلی به کانادا می اندازد. کودکان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور نیاز به همراهان قانونی دارند و کودک بدون همراه نمی تواند مهاجرت کند. همراهان قانونی می توانند والدین، یکی از والدین و یا قیم قانونی باشد. وجود همراه برای دولت کانادا الزامی است و مادر و پدر کودک باید با مدرک اثبات کنند که کودک متقاضی مهاجرت در جای مناسبی زندگی می کند.

شهریه سالانه مدارس بین المللی کانادا: بین 10,000 دلار(115,000,000 تومان) تا 38,000 دلار (437,000,000 تومان)

  • انگلیس

انگلیس از نظر سیستم آموزشی در میان بهترین کشورهای دنیاست و رفاه بالا و البته اعتبار مدارک تحصیلی این کشور تمام چیزی است که به آن احتیاج دارید. ضمن آن که برای تحصیل کودک در انگلیس، اجباری برای همراهی والدین وجود ندارد. در این موارد کودکان متقاضی می توانند در خوابگاه ها و پانسیون ها بمانند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. همچنین خوب است بدانید تعدادی از بهترین مدارس بین المللی دنیا را می توانید در کشور انگلیس پیدا کنید.

شهریه سالانه مدارس بین المللی انگلیس: از 18,000 دلار (207,000,000 تومان)

  • استرالیا

از جمله دلایلی که می تواند استرالیا را در صدر این لیست قرار دهد شاخص آموزشی بالای این کشور است. ضمن این که نظام آموزشی هدفمند و استاندارد در کنار امکانات رفاهی قابل توجه، اهمیت این کشور را بالا می برد. سیستم آموزشی استرالیا به گونه ایست که کودک شما در حین تحصیل به خوبی استعدادیابی می شود و بهترین زمینه و روش را برای رشد خود در دسترس دارد.

شهریه سالانه مدارس بین المللی استرالیا: از 8,000 دلار (92,000,000 تومان) به بالا

  • نیوزیلند

فرهنگ دوستانه و برخورد خوب ساکنان این کشور با مهاجران از جمله دلایلی است که می توانید با خیال راحت فرزندتان را برای تحصیل به نیوزیلند بفرستید. البته که این موضوع در کنار سیستم آموزشی متنوع و جذاب و امکانات آموزشی فوق العاده باعث انتخاب این کشور می شود. به همه این موارد این را اضافه کنید که مردم این کشور بسیار صلح طلب و در پذیرش تفاوت ها و عقاید مذهبی بسیار خوب هستند.

شهریه سالانه مدارس بین المللی نیوزیلند: از 10,000 دلار (115,000,000 تومان) به بالا